Certifikáty

Certifikáty

PRO NÁS SAMOZŘEJMOST, PRO VÁS GARANCE KVALITY

Poskytování prvotřídních tiskových služeb je pro nás prioritou. Certifikáty udělené naší tiskárně garantují záruku kvality a ekologické zodpovědnosti naší tiskárny.

O CERTIFIKÁTECH CO2

Stěžejní skupinou certifikátů pro naši tiskárnu jsou certifikáty CO2, které jsou zaměřeny na aktivní snížení uhlíkové stopy neboli množství emisí CO2, související s naší činností a zakázkami, které zpracováváme. 

CERTIFIKÁT CORPORATE FOOTPRINT CO2 MEASURING

 • Vytvořili jsme Plán řízení uhlíkové stopy, prostřednictvím kterého pracujeme na dlouhodobém snižování případného negativního dopadu naší výroby na životní prostředí. Zavázali jsme se aktivně měřit, sledovat a snižovat uhlíkovou stopu.
 • Každoročně plán vyhodnocujeme, definujeme konkrétní oblasti, které mohou být postupem času vylepšeny a nastavujeme další cíle.

CERTIFIKÁT PRODUCT FOOTPRINT CO2 NEUTRAL

 • Vyrobte zakázku s certifikátem PRODUCT FOOTIPRING CO2 NEUTRAL. 
 • Emise, které vznikají při výrobě zakázky, jsou spočítány a následně finančně kompenzovány prostřednictvím trhu s ekologickými projekty. Takto jsme společně s vámi schopni finančně podporovat projekty zaměřené na ochranu klimatu a životního prostředí.

O CERTIFIKÁTECH LESNÍHO HODPODÁŘSTVÍ A DŘEVAŘSKÝCH PRODUKTŮ

Všichni naši zákazníci si mohou vybrat z širokého spektra papírů s certifikáty, které zaručují původ surovin a udržitelnost hospodaření s lesy. 

Podporu udržitelného lesního hospodářství a dodržování striktních standardů jak z hlediska životního prostředí, tak i ze sociální a ekonomické stránky zastřešují dva hlavní světové systémy certifikace a to FSC (Forest Stewardship Council) a PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification).

CERTIFIKÁT FSC® PRODUCT SCHEDULE – FSC MIX, FSC RECYCLED

 • Vysoká úroveň polygrafického zpracování je naším standardem, navíc také umožňujeme našim klientům tisk jejich zakázky na papír s ověřeným původem, který je charakterizován specifickým označením.
 • Označení výrobku logem FSC MIX vám zaručí, že výrobek obsahuje jednu ze surovin z certifikovaných lesů, recyklovaných surovin, surovin z odpovědných zdrojů, nebo jejich kombinaci. Odpovědné zdroje zaručují legální těžbu tzv. kontrolovaného dřeva, která podléhá striktním etickým, občanským i ekologickým kritériím.
 • Výrobky nesoucí označení FSC RECYCLED pocházejí z recyklovaného papíru nebo dřeva.

Certifikát PEFCTM

 • Našim zákazníkům nabízíme možnost tisku na materiály s Certifikátem PEFC, který jsme získali už v roce 2014. Tento certifikát zaručuje, že materiál pochází z lesů, jež jsou udržitelně obhospodařovány podle pravidel globální organizace PEFC.

O ISO CERTIFIKÁTECH

Samozřejmostí je také dodržování mezinárodně uznávaných standardů, mezi které patří i ISO certifikáty, týkající se řízení kvality, environmentálního managementu a standardů pro polygrafický průmysl.

ISO 9001 QUALITY MANAGEMENT SYSTEM

 • Jde o globálně uznávaný standard, který je zaměřen na řízení kvality.
 • Kvalita práce je součástí naší firemní strategie i běžného provozu s cílem dosáhnout spokojenosti zákazníka.

ISO 14001 ENVIRONMENTAL MANAGEMENT SYSTÉM

 • Tento standard představuje závazky, které musí naše tiskárna splňovat v rámci environmentálního managementu.
 • Péče o životní prostředí je klíčovým prvkem a zároveň základním segmentem zásad a přístupu naší tiskárny.

ISO 12647–2 COLOR MANAGEMENT 

 • Tato norma se zabývá segmenty kvality tiskového procesu v polygrafické výrobě, konkrétně to jsou proces zpracování dat, výroba tiskových forem, ofsetový tisk a operační a mezioperační kontroly společnosti.
 • Profesionální a precizní tisk stojí na vysokém standardu výrobních procesů, které udávají rytmus naší tiskárně.

O KONTROLE TISKU

Udržování kvality tisku je zásadní pro výrobu prvotřídních polygrafických produktů.

AKREDITOVANÉ LABORATORNÍ TESTOVÁNÍ

 • Zdraví je vždy na prvním místě a nezávadné složení tiskovin jedním ze základů! Proto nabízíme všem našim zákazníkům zprostředkování laboratorní testování poptávaných tiskovin.
 • Jedním z příkladů laboratorního šetření byl požadavek holandského zákazníka, vyrábějící diáře pro Disney, o doložení certifikátu, že vyrobené tiskoviny neobsahují škodlivé cadmium na základě požadavku od nařízení Evropské unie REACH. Certifikát jsme obdrželi v červnu 2020 od zkušební, certifikační, kalibrační a inspekční společnosti ITC Zlín.

SPRÁVA BAREV

 • Veškerá data zpracováváme ve workflow „EQUIOS“ od firmy Dainippon Screen.
 • Pro SW převody RGB-CMYK aplikujeme profily AdobeRGB 1998 a Fogra 51 a 52.

CERTIFIKOVANÝ NÁTISK

 • Pro zhotovení kontrolních nátisků používáme certifikovaný systém ORIS COLOR TUNER na tiskárně Epson SureColor P7500.

KONTROLA KVALITY TISKU

 • Certifikaci tiskových strojů provádíme softwarem Print Control a všechny vytištěné archy kontrolujeme softwarem Rapid Check.
 • Ve stroji probíhá kontrola archů denzitometrem Color Pilot (CCI) + Inline Color Pilot.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠE CERTIFIKÁTY:


Nenašli jste,
co jste hledali?

Naším cílem je splnit veškerá Vaše přání. Kontaktujte nás a společně vymyslíme, jak zrealizovat Vaše představy.

Zašlete nezávaznou poptávku

Chci tisknout
Knihy
Katalogy a brožury
Časopisy
Plakáty a letáky
Diáře
Zápisníky
Kalendáře
Drobné tiskoviny