Životní prostředí nám není lhostejné!

Ekologie

Víte, jak můžete Vaši tiskovinu udělat co nejvíce ekologickou? Našim klientům se snažíme nabízet stále další a nové ekologické možnosti. Nově jsme získali ekologický certifikát Product Footprint CO2 Neutral, díky kterému můžete minimalizovat negativní dopady výroby vaší zakázky na životní prostředí.

Přejete si, aby Vaše tiskovina byla vyrobena na papír s ověřeným původem? Všechny tiskové projekty pro Vás můžeme vyrobit s ekologickými certifikáty lesnického hospodářství  FSC®  nebo PEFC.                        

Je pro Vás otázka udržitelnosti více než jen logo v tiskovině? Pokud Vám filozofie obnovitelnosti a "nekonečný" koloběh není cizí, tak Vás zajisté potěší, že pro naše zákazníky dokážeme zajistit papíry s certifikací Cradle to Cradle®. Na přání našich zákazníků používáme 100% recyklovatelný papír, například "Impact Natural" nebo "Nautilus Classic".

A co děláme pro to, aby naše výroba byla co nejvíce udržitelná? Ve spolupráci se společností Preferred by Nature (dříve NEPCon), zvyšujeme naše úsilí ochrany životního prostředí. Měřením, snižováním a kompenzací našich emisí skleníkových plynů jsme učinili první krok k tomu, aby naše bilance CO2 byla transparentní a postupně se zlepšovala. Důkazem našeho úsilí je náš certifikát o měření emisí CO2. Ve druhém kroku nyní usilujeme o získání certifikátu Snižování CO2.

Nezapomínáme ani na právní předpisy, proto dodržujeme platné právní předpisy České republiky a Evropské unie v oblasti ochrany životního prostředí a dodržujeme systém environmentálního managementu podle normy ISO 14001:2004. Navíc, veškeré materiály používané ve všech fázích výroby splňují evropské normy pro ochranu životního prostředí.

Investujeme do nových technologií. Zakoupením nového ofsetového tiskového stroje a velkého digitálního tiskového stroje s propojenou plně automatickou zpracovatelskou linkou pokračujeme v úsporách energie. Tato investice nám umožnila vyřadit starší stroje s vysokou spotřebou elektřiny a plynu.

Díky stále se zlepšujícímu plánování se neustále snažíme snižovat množství papírového odpadu. Zbylý papír třídíme a recyklujeme. Tímto způsobem podporujeme a zjednodušujeme proces recyklace a šetříme naše zdroje. Důsledně třídíme odpad a předáváme jej oprávněným firmám k ekologickému zpracování.                     

Tiskneme téměř bez isopropanolu, zkráceně IPA. Používáme vlhčicí roztok s maximálním obsahem 3 % IPA. Tím chráníme životní prostředí, ulevujeme čističkám odpadních vod a zabraňujeme dalšímu znečišťování našich vod.

S využitím vlastní solární energie pokrýváme přibližně 20 % naší spotřeby energie. Jako další krok plánujeme rozšíření našeho systému na venkovní plochy (předpokládaná instalace na jaře 2024). To nám umožní zvýšit podíl obnovitelné energie přibližně na 30 %.

Celoročně využíváme odpadní teplo k vytápění a ohřevu užitkové vody. Odpadní teplo, které vzniká při v rámci výrobních procesů, nevypouštíme jednoduše do ovzduší. Naopak, toto teplo využíváme k vytápění dalších částí budovy. Tím šetříme energii a chráníme životní prostředí.

A na čem dalším v oblasti ochrany životního prostředí usilovně pracujeme? Našim hlavním cílem je získání certifikátů ECO LABEL a CO2 Reducing.

Chcete vědět víc? Obraťte se na nás. Rádi vám řekneme víc, nebo poradíme, jaké ekologické certifikáty může mít vaše tiskovina.

Všechny zmíněné certifikáty najdete také tady.

Soubory ke stažení

Scope list
Corporate_and_Product_CFM_Certificate
Plan_rizeni_uhlikove_stopy_2022

Nenašli jste,
co jste hledali?

Naším cílem je splnit veškerá Vaše přání. Kontaktujte nás a společně vymyslíme, jak zrealizovat Vaše představy.

Zašlete nezávaznou poptávku

Chci tisknout
Knihy
Katalogy a brožury
Časopisy
Plakáty a letáky
Diáře
Zápisníky
Kalendáře
Drobné tiskoviny